5 důvodů proč mít webové stránky

Podnikáte a stále nemáte svůj web? V tomto článku se dozvíte pět zásadních důvodů proč web mít. Budete tak moci zvážit, zda ho potřebujete i vy.

proč mít web

1. Profesionalita

Věděli jste, že to že nemáte svůj vlastní dobrý web může v některých lidech vzbuzovat nedůvěru ve a vaše podnikání? V České republice používá internet 87 % lidí ve věku 17 až 74 let  (Internet World Stats, 2022). Přítomnost v online prostoru je dnes tedy již samozřejmostí, a proto očekáváme, že podnikatelé nebo firmy budou mít svou webovou prezentaci. 

2. Důvěryhodnost

V dnešní době si navíc kdokoliv může vytvořit falešný Instagramový účet, nebo Facebookovou stránku, a že to není složité. Tyto účty navíc mohou vypadat úplně stejně jako vaše firemní profily. Vaše webová stránka tak legitimizuje vaše podnikání.

3. Dohledatelnost

Statistiky uvádějí, že 70 – 80 % lidí si nejprve vyhledá společnost online a teprve až poté ji navštíví, nebo provedou nákup (Review 42, 2022). Pokud nemáte svůj vlastní web dobrovolně se tak vystavujete riziku, že právě vám mezi prsty proteče více jak 70 % klientů.

Důležitá je tak optimalizace pro vyhledávače, jejíž základní nastavení dělám při tvorbě webu zcela ZDARMA. Neméně důležitá je také přítomnost na internetových adresářích firem jako Moje firma na Googlu či Firmy.cz od Seznamu. I s tím vám mohu pomoci.

3. Základ marketingu

Jakákoliv marketingová aktivita by se měla opírat o vaše webové stránky. Podle návštěvníků webu totiž můžete lépe spravovat kampaně, ale i určit svou cílovou skupinu. Mějte na paměti, že lidé většinou nekupují vaše produkty či služby ihned, ale chtějí se často přesvědčit, že jste pro ně ta nejlepší volba. 

5. Investice

Časy, kdy vytvoření webu zabralo hodiny práce s psaním kódu jsou již dávno za námi. Digitální doba nám přináší možnosti, jak profesionální weby tvořit rychleji a levněji. Samozřejmě máte také k dispozici, několik platforem, které slibují vytvoření stránek „na pár kliknutí“. Otázkou však je, kolik času nad takovým vytvořením strávíte a jak bude vypadat konečný výsledek.

Já osobně zastávám pravidlo: Věnujte se tomu, co umíte. Já umím tvořit weby. Současně je potřeba rozumět tomu, že váš web je INVESTICE, která vám přinese ZISK. A taková investice kolem 15.000 Kč? To už se myslím oplatí.

Nemůžete si však ani takovou investici dovolit? Kontaktujte nás a my vám pomůžeme najít kvalitní řešení za méně peněz.

Jak na weby s NAWEBY.cz

Kromě toho, že weby tvoříme, taky o nich píšeme. V našich článcích se dozvíte vše o jejich tvorbě, designu a funkcích. Jednoduše, lidsky a srozumitelně.

Autor: Ing. Nikola Adámková

20. 10. 2023 | Články